A Kommunikáció- és Kultúratudományi Tanulmányok sorozat legfontosabb célja a társadalmi kommunikáció, a média izgalmas területén megjelenő újfajta társadalom- és kultúratudományos megközelítések, módszerek bemutatása.
E könyvek – reményeink szerint – mind szélesebb közönséget ismertetnek meg a későmodern, erőteljesen mediatizált társadalom legfontosabb problémáival: az új médiumok megjelenésével, a kulturális intézményrendszerek átalakulásával, a kulturális koncepciók változásával.
A sorozatban éppúgy megtalálhatók klasszikus egyetemi tankönyvek, mint konferencia-kiadványok, monográfiák. Szemléletmódjuk közös: a globálisan felmerülő kérdéseket a mindennapi élet keretei között, mikroperspektívából próbálják megragadni.
A megjelent kötetek nagyobb része több szálon kapcsolódik a pécsi Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéken folyó oktatási-kutatási munkához
A TÁMOP-4.1.2.-08/1/A-2009-0050 számú Társadalom – politika – média. Komplex digitális tananyag- és taneszköz-fejlesztés a társadalomtudományi képzés számára című pályázat keretében a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék a Gondolat Kiadóval együttműködve 10 digitális, online elérhető tananyagot hozott létre, részben korábban már nyomtatott könyv formában megjelent művek digitalizálásával, részben pedig új tananyagok fejlesztésével.
A rendkívül hasznos, oktatásban gyakran visszatérő irodalmak mostantól mindenki számára elérhetőek a Digitális Tankkönyvtár oldalán